Úvod  
O mně
Rozvrh cvičení
Druhy cvičení
Ceník
Kalendář akcí
Osobní trenér
Připravuji
Kontakt
 
     
 

O mně

Vítám Vás na mých webových stránkách!

Dovolte mně, abych se představila. Cvičení bylo vždy součástí mého života. Začínala jsem baletem, který se mně stále velmi líbí. Léta mých studií na Vysoké škole ekonomické byla spojena se sportovní a moderní gymnastikou a s tenisem. Pohybu jsem se věnovala i po narození dětí, a to jako cvičitelka oddílu rodičů a dětí. V té době už začínal do tělocvičen pronikat aerobik. Postupně jsem absolvovala řadu školení pro cvičitele aerobiku a kondiční kulturistiky. Několik let jsem působila rovněž jako sportovní masérka. Velmi mně oslovila i jóga, která mně pomáhala zvládat náročnost každodenní pracovní zátěže. Postupně jsem se začala seznamovat s různými metodickými přístupy předních českých lektorů aerobiku. Nejvíce mně vždy oslovili ti, kteří jednoduchým, ale srozumitelným způsobem vysvětlili proč a jak cviky správně cvičit a dokázali zaujmout svým osobním přístupem. Více nežli deset let jsem byla cvičitelkou aerobiku v několika pražských fitcentrech. Při cvičení jsem se vždy snažila klientům vysvětlit podstatu cviků a jejich účinků na naše zdraví. S klienty jsem často hovořila o významu cíleného pohybu pro tělo i mysl. Velmi jsem proto přivítala nový pohled v této oblasti – wellness přístup, který zdůrazňuje plnohodnotný život v každém věku.

V současné době se svému celoživotnímu koníčku věnuji „na plný úvazek“. Již 20 let organizuji a vedu kurzy Metody spirální stabilizace páteře (SPS), známé rovněž pod názvem SM systém (Stabilizace a Mobilizace páteře). Kvalifikaci pro tuto činnost jsem získala a trvale získávám na pracovišti MUDr. R. Smíška – ve Vzdělávacím a rehabilitačním centru Praha. Na této klinice jsem prošla řadou různých vzdělávacích seminářů a kurzů. Hodně času věnuji samostudiu anatomie pohybového aparátu a získávání dalších informací a poznatků o fungování lidského těla v pohybu. Velice cenný je pro mě prakticky každodenní kontakt s účastníky kurzů v tělocvičně – mými cvičenci a klienty. V průběhu cvičebních lekcí se snažím nejen o to, aby cviky prováděli bezchybně, ale také o vysvětlování příčin problémů jejich pohybového aparátu. Mezi účastníky mých kurzů jsou osoby různého věku a fyzické kondice. Za poslední léta jsem tak při cvičení SPS získala velmi cenné praktické zkušenosti nejen se seniory, osobami středního věku, muži, ženami, sportovci, ale i dětmi školního věku s vadnými držením těla. Právě při cvičení s dětmi si zvlášť silně uvědomuji význam propojenosti všech důležitých prvků metody spirální stabilizace páteře, tj. posilování, stabilizace, protahování, relaxace, koordinace a rovnováhy.

Originální metoda MUDr. Smíška je prověřena 40 letou praxí a má uznání českých i německých zdravotních pojišťoven. Podstatou tohoto účinného pohybového programu je propojení stabilizačních svalů v celém těle najednou v průběhu optimálně koordinovaného pohybu. Tak se vytvoří dynamický stabilizační svalový korzet. Při každém cviku dochází k vyrovnání páteře do střední linie a jejímu vytažení vzhůru (trakci). Tak vzniká vysoce efektivní regenerace meziobratlových plotének po sedavém zaměstnání nebo náročném sportu. Cvičení se dá snadno naučit. Je vhodné pro každého. U cvičení dětí a mládeže je cílem hlavně regenerace pohybového aparátu po dlouhém sezení ve škole. Jde zde zejména o prevenci vzniku vadného držení těla, které je dnes u dětí velmi častým jevem. Sportovcům cvičení SPS přináší zlepšení citu pro rovnováhu a stabilitu a zejména chrání páteř a klouby před přetížením. Cvičení SPS zlepšuje sportovcům fyzickou kondici, pomáhá jim udržet si zdraví a umožňuje jim tak dělat jejich oblíbený sport co nejdéle. Osobám středního věku přináší cvičení SPS zejména obnovu svalové rovnováhy (odstranění svalových dysbalancí), uvolnění bolestivého svalového napětí z jednostranného zatížení a dobře je připraví na rekreační sporty. U seniorů je cílem cvičení SPS hlavně stabilizace chůze a prevence pádů.

Kromě kurzů cvičení SPS vedu již 15 let také lekce kurzů Pilates. Mé lekce navštěvují ženy (ale i muži!) všech věkových kategorií a fyzické zdatnosti. To je pro mě velice povzbuzující a motivující. Působím rovněž i jako osobní trenér. Příjemný pocit radosti a uspokojení mě přináší nejen samotné cvičení, ale i má pedagogická činnost ve Vzdělávacím a rehabilitačním centru Praha, kde působím jako lektor metody SPS (vedu Základní kurz spirální stabilizace páteře).

Níže uvádím přehled certifikátů a diplomů v rámci svého vzdělávání v oblasti fittness/wellness v posledních letech. Domnívám se ale, že rozhodující je trvalý zájem a přízeń vás – zájemců o cvičení, které nabízím. Bez vás by mé úsilí ztratilo smysl.

.

Vzdělání v oboru:

 • Osvědčení o absolvování kurzu na instruktora Nordic Walking (Česká asociace Nordic Walking)
 • Certifikát SPS – úvodní kurz + pro pokročilé, prevence a regenerace – u MUDr. Richarda Smíška
 • Certifikát SPS – manuální techniky – u MUDr. Richarda Smíška
 • Certifikát SPS – Skolióza a korekce skoliotického držení – u MUDr. Richarda Smíška
 • Certifikát SPS – Svalové řetězce, léčba, prevence a kondice metodou SPS – u MUDr. Richarda Smíška
 • Certifikát SPS – Sport, trénink metodou SPS – u MUDr. Richarda Smíška
 • Certifikát SPS – Bederní a krční páteř, léčba metodou SPS – u MUDr. Richarda Smíška
 • Certifikát Vertebroviscerální vztahy, léčba metodou SPS – u MUDr. Richarda Smíška
 • Licence „Fitness Instructor“– Český svaz aerobiku
 • Certifikát FISAF specializovaného kurzu Power jóga basic
 • Diplom Pilatesova metoda
 • Licence Fitness Instructora se specializací Osobní trenér
 • Certifikát instruktor Indoor cyclingu
 • Certifikát instruktor Aqua-fitness – ACI
 • Osvědčení o rekvalifikaci Sportovní instruktor wellness
 • Certifikát specializovaného kurzu v rámci programu FISAF „Gymstick-wellness tyč“
 • Kineziotaping (blíže o této metodě viz Připravuji)
 
     
     
 

aktualizace ke dni 12. 2. 2024