Úvod  
O mně
Rozvrh cvičení
Druhy cvičení
Ceník
Kalendář akcí
Osobní trenér
Připravuji
Kontakt
 
     
 

Druhy cvičení
 

Spirální stabilizace páteře (SPS) – cvičení které:

 • odstraňuje blokády páteře,
 • regeneruje meziobratlové ploténky,
 • zpevňuje páteř a dává ji potřebnou pohyblivost,
 • vytváří vyrovnané držení těla i páteře,
 • posílí svaly a zároveň je protáhne,
 • naučí tělo rychle se zpevnit a relaxovat,
 • vytváří štíhlou, pohlednou postavu,
 •  je vhodné pro každého od 5 do 90 let, a to zejména
 1. k léčbě bolestí páteře,
 2. pro regeneraci pohybového aparátu (kloubů, vazů, plotének),
 3. k odstranění zvýšeného napětí svalů kolem páteře, např. při práci u počítače, sedavém zaměstnání, jednostranném pohybu apod.
Jde o cvičení podle originální metodiky MUDr. Richarda Smíška, který se zabývá problematikou regenerace páteře a léčby poruch páteře více než 40 let. Další informace o Spirální stabilizaci páteře (SPS) naleznete na http://spiralstabilization.com/cz/.

 

Nordic Walking

- univerzální sport vyhovující všem, kteří se chtějí zdravě pohybovat. U nás je známý rovněž pod názvem severská chůze. Jde o chůzi za použití speciálních holí, které odlehčují kloubům spodní poloviny těla a zároveň zapojují do pohybu i horní část těla, tedy paže a hrudník. Stupeň obtížnosti kolísá podle tempa mezi „lehkým“, „již lehce potivým“ až po „kondiční“. Nordic Walking je správnou volbou pro osoby všech věkových kategorií, fyzické kondice, pro lidi s nadváhou, nebo s artrózou. Pro maximální účinek tohoto pohybového programu je velmi důležitá správná technika chůze. Jde o aktivitu v přírodě, která je vhodná i jako doplněk ke cvičebních aktivitám ve fitness centrech.

 

P-class

- kondiční cvičení při hudbě, ve kterém jsou jednotlivé cviky cíleně zaměřeny na posilování hlavních problémových partií (hýždě břicho, stehna). Cvičení je vhodné i pro ty, kteří již delší dobu necvičili.

 

Ballantes

- cvičení s malými míčky (overbally), vhodné pro osoby všech věkových kategorií a kondice, je zaměřené na vyrovnání svalové nerovnováhy (posílení ochablých svalů a protažení zkrácených svalů).

 

Bodystyling

- intenzivní posilovací cvičení s využitím různého náčiní (gumy, malé činky). Cvičení je vhodné zejména pro ty, kteří chtějí cíleně zvyšovat svou kondici.

 

Pilates

- jeden z nejúčinnějších fitness programů zaměřený na zlepšování tělesného vzhledu a zvyšování kondice. Většina cviků se provádí na podložce na zemi. Cvičí se v pomalém, často individuálním, tempu. Cvičení zvyšuje pružnost těla, zlepšuje rovnováhu a koordinaci, formuje postavu. Je vhodné pro osoby všech věkových kategorií a kondice.

 

Aqua-aerobic

- cvičení ve vodě s hudebním doprovodem, které v ideálním prostředí (voda) zvyšuje funkční zdatnost organismu, pozitivně ovlivňuje stav hybného aparátu a celkovou kondici jedince. Při cvičení se využívají různé speciální pomůcky (vodní rukavice, tzv. „nudle“, vodní činky, plavecké desky apod.).

 

Zdravotní cvičení

- cvičení vhodné pro osoby všech věkových kategorií. Lekce má charakter rehabilitačního cvičení při němž se kombinují cviky zaměřené na regeneraci páteře (tzv. Spirální stabilizace páteře) s prvky strečinku, Pilates a jógy. Jako cvičební pomůcky se používají malé míčky (overbally), speciální elastická lana (pro Spirální stabilizaci páteře), gumové pásy (therabandy) a podložky na cvičení. Při cvičení se protahují zkrácené svaly a posilují svaly ochablé, s cílem zmírnit (odstranit) bolesti pohybového aparátu.

 
     
     
 

aktualizace ke dni 12. 2. 2024